Reduceri! -1%

Aer conditionat tip coloana Daikin SkyAir Advance-series FVA100A+RZASG100MV1 10 kW R32

Aer conditionat split Daikin cu capacitate 10 kW. Clasa energetica A+, refrigerant R32, zgomot minim 27 dB pe mod linistit.

SKU: 4234
  • Livrare in toata Romania2-5 zile lucratoare, transport asigurat
  • Garantie certificata producatorPentru piesele de schimb in perioada valabilitatii
  • Consultanta tehnica gratuitaRaspundem la orice intrebare tehnica
  • Montaj profesional disponibilTehnicieni autorizati in toata tara
Ai intrebari sau vrei sa faci o comanda?
Suna pentru consiliere gratuita si te ajutam sa alegi solutia potrivita.
Luni-Vineri, 09:00-17:30

Descriere

Daikin FVA100A+RZASG100MV1 – Aparat de aer conditionat tip coloana

FVA100A+RZASG100MV1 marca Daikin este o unitate de aer conditionat tip coloana destinata spatiilor deschise mari – hale, retail, showroom, sali de evenimente. Capacitatea de 10 kW se preteaza pentru spatiile dimensionate corespunzator. Modelul este destinat aplicatiilor profesionale – cladiri comerciale, hale industriale, spatii tehnice – cu cerinte ridicate de fiabilitate, eficienta energetica si integrare in sistemul BMS al cladirii. Echipa Torn HVAC ofera consultanta tehnica pentru selectia configuratiei optime, montaj, punere in functiune si contracte de mentenanta.

De ce sa alegi acest model

10 kW

Capacitate

Capacitatea de racire / incalzire pentru aceasta configuratie.

Putere mare

Pentru spatii deschise

Tip floor-standing sau coloana de mare capacitate pentru hale, open-space, retail.

Aer puternic

Distributie verticala

Jet de aer cu raza mare – aclimateaza rapid spatii cu volum mare.

Vizibil

Design profesional

Aspect tehnic, pentru retail, showroom, hale industriale.

BMS

Integrare standard

Modbus si BACnet pe modelele premium pentru retail si industrie.

Robust

Constructie pentru utilizare intensiva

Filtre lavabile usor accesibile, schimbator de caldura de capacitate mare.

Caracteristici tehnice principale

  • Tip floor-standing pentru instalare libera
  • Compresor cu inverter pentru eficienta maxima
  • Persiane motorizate pe verticala (modelele premium)
  • Filtre lavabile cu acces frontal
  • Display LED cu telecomanda
  • Functie auto-restart dupa pana de curent
  • Mod silent pentru zone rezidentiale / hoteliere
  • Optional integrare Modbus pentru BMS

Aplicatii recomandate

  • Hale industriale si depozite climatizate
  • Magazine mari, supermarketuri
  • Showroom-uri auto si comerciale
  • Sali de evenimente, sali de sport
  • Restaurante mari si food courts

Servicii Torn HVAC pentru acest tip de echipament

  • Dimensionare pe sarcina termica si volum
  • Montaj la perete sau pardoseala
  • Conexiuni frigorifice si electrice
  • Punere in functiune si testare
  • Contract anual cu schimb filtre

Intrebari frecvente

Pentru ce spatii este recomandata?

Spatii deschise mari – hale industriale, retail, showroom, sali de evenimente, restaurante mari.

Ce capacitate minima are sens?

De obicei coloanele incep de la 12-14 kW si merg pana la 30+ kW. Pentru sub 10 kW se recomanda alte tipuri (caseta, perete).

Cum se distribuie aerul?

Distributie verticala cu jet puternic – acopera bine spatii cu pardoseala mare. Modelele premium au persiane motorizate.

Are integrare BMS?

Modelele profesionale au Modbus / BACnet pentru integrare cu sistemul de control.

Cum se face mentenanta?

Filtre lavabile (curatare 3 luni), schimbator de caldura (anual), control compresor (anual). Recomandam contract anual.

Ce garantie are?

Garantie 36 luni pentru persoane fizice si 24 luni pentru persoane juridice.

Instalare profesionala Torn HVAC

Echipa Torn HVAC ofera servicii complete pentru sisteme HVAC profesionale: consultanta tehnica, dimensionare, instalare, punere in functiune si contracte de mentenanta. Solicitati o oferta personalizata cu detalii despre cladire, suprafata si destinatia spatiilor.

Contact

Informații suplimentare

Tip unitate

Coloana

Capacitate

10 kW

Clasa energetica

A+

Agent frigorific

R32

Functionare garantata

-15 grade Celsius

Capacitate nominala (BTU)

24000 BTU

Capacitate racire

23202 BTU

Capacitate incalzire

25590 BTU

Capacitate racire (kW)

6.8 kW

Capacitate incalzire (kW)

7.5 kW

EER

3.83

SEER

6.86

COP

5.75

SCOP

4.41

Clasa energetica racire

A++

Clasa energetica incalzire

A+

Consum anual racire (kWh/an)

347 kW/an

Consum anual incalzire (kWh/an)

1492 kW/an

Alimentare

Trifazat

Tensiune alimentare

400V AC

Cod UI

FCAG71B

Tip unitate UI

Consola

Functii

Autodiagnoza, Dezumidificare, Incalzire, Racire, Ventilatie

Culoare

Alb

Telecomanda

DA

Filtru

anti-praf

Debit aer racire (m3/min)

9.3 / 12.5 / 15.3 m³/min

Debit aer incalzire (m3/min)

9.1 / 12.1 / 15.0 m³/min

Nivel zgomot UI (dB)

27 / 35 dB

Suprafata montare

Pardoseala

Lungime UI (mm)

840 mm

Latime UI (mm)

840 mm

Inaltime UI (mm)

204 mm

Greutate UI (kg)

19kg

Cod UE

RZAG71MV1

Tip compresor

Inverter

Tehnologie compresor

Swing

Refrigerent

R-32

Lungime maxima tevi (m)

55 m

Diferenta nivel max (m)

30 m

Lungime UE (mm)

940 mm

Latime UE (mm)

320 mm

Inaltime UE (mm)

990 mm

Greutate UE (kg)

70 kg

Suprafata acoperita

60-70m²

Temp min racire (C)

-20°C

Temp max racire (C)

+52°C

Temp min incalzire (C)

-20°C

Temp max incalzire (C)

+24°C

Conexiune lichid

9.52 mm (3/8")

Conexiune gaz

15.88 mm (5/8")

Conexiune condens

32 mm

Garantie

36 luni persoane fizice / 24 luni persoane juridice

Producator

Daikin

Documentatie tehnica

Recenzii

Nu există recenzii până acum.

Fii primul care scrii o recenzie pentru „Aer conditionat tip coloana Daikin SkyAir Advance-series FVA100A+RZASG100MV1 10 kW R32”

Compara cu produse similare

Produsul curent R32 Ac Daikin Sky Air Bluevolution FVA ARZASG MV1MY1 Inverter de pardoseala 1 Aer conditionat tip coloana Daikin SkyAir Advance-series FVA100A+RZASG100MV1 10 kW R32 R32 Ac Daikin Sky Air Bluevolution FVA ARZASG MV1MY1 Inverter de pardoseala 1 Aer conditionat tip coloana Daikin SkyAir Advance-series FVA100A+RZASG100MY1 10 kW R32 R32 Ac Daikin Sky Air Bluevolution FVA ARZAG MV1MY1 Inverter de pardoseala 1 Aer conditionat tip coloana Daikin SkyAir Alpha-series FVA100A+RZAG100NV1 10 kW R32 R32 Ac Daikin Sky Air Bluevolution FVA ARZASG MV1MY1 Inverter de pardoseala 1 Aer conditionat tip coloana Daikin SkyAir Alpha-series FVA100A+RZAG100NY1 10 kW R32
PretCere ofertaCere ofertaCere ofertaCere oferta
Capacitate racire24000 BTU24000 BTU24000 BTU24000 BTU
Capacitate incalzire7.5 kW7.5 kW7.5 kW7.5 kW
Debit aer9.3 / 12.5 / 15.3 m³/min9.3 / 12.5 / 15.3 m³/min9.3 / 12.5 / 15.3 m³/min9.3 / 12.5 / 15.3 m³/min
Suprafata acoperita60-70m²60-70m²60-70m²60-70m²
Clasa energetica racire / incalzireA++ / A+A++ / A+A++ / A+A++ / A+
SEER / SCOP6.86 / 4.416.86 / 4.416.86 / 4.416.86 / 4.41
EER / COP3.83 / 5.753.83 / 5.753.83 / 5.753.83 / 5.75
Nivel zgomot27 / 35 dB27 / 35 dB27 / 35 dB27 / 35 dB
Produsul curent Vezi produsul Vezi produsul Vezi produsul
tbi bank loading
va rugam asteptati
X
Buna ziua! Cu ce va putem ajuta in alegerea solutiei de climatizare potrivite?
Cere oferta Suna acum