Reduceri! -2%

Daikin Unitate interioara VRV tip split FXAQ15A

Sistem VRF/VRV Daikin cu capacitate 5800 BTU, recomandat pentru cladiri comerciale cu zone multiple de control.

SKU: 6039
  • Livrare in toata Romania2-5 zile lucratoare, transport asigurat
  • Garantie certificata producatorPentru piesele de schimb in perioada valabilitatii
  • Consultanta tehnica gratuitaRaspundem la orice intrebare tehnica
  • Montaj profesional disponibilTehnicieni autorizati in toata tara
Ai intrebari sau vrei sa faci o comanda?
Suna pentru consiliere gratuita si te ajutam sa alegi solutia potrivita.
Luni-Vineri, 09:00-17:30

Descriere

Daikin FXAQ15A – Unitate interioara Daikin VRV

FXAQ15A marca Daikin este o unitate interioara Daikin VRV ce se conecteaza la unitatea exterioara a sistemului si trateaza un spatiu individual. Modelul este destinat aplicatiilor profesionale – cladiri comerciale, hale industriale, spatii tehnice – cu cerinte ridicate de fiabilitate, eficienta energetica si integrare in sistemul BMS al cladirii. Echipa Torn HVAC ofera consultanta tehnica pentru selectia configuratiei optime, montaj, punere in functiune si contracte de mentenanta.

De ce sa alegi acest model

Daikin VRV

Compatibilitate completa

Unitate interioara VRV Daikin – se conecteaza la unitatea exterioara prin REFNET.

Modular

Combinare libera tipuri

Sistemul VRV permite mix de tipuri (caseta, duct, perete, consola) pe acelasi sistem.

R32

Compatibil VRV 5 R32

Compatibil cu generatia VRV 5 cu refrigerant R32, GWP redus.

BRC

Telecomenzi Daikin BRC

Telecomenzi cu fir BRC1H sau BRC1E si centrale madoka pentru spatii premium.

BMS

Integrare Cloud + protocoale

Daikin Cloud + Modbus / BACnet / KNX prin gateway.

Service

Echipa certificata Daikin

Torn HVAC ofera proiectare si comisionare pentru sisteme VRV Daikin.

Caracteristici tehnice principale

  • Conectare directa la sistemul Daikin VRV prin REFNET
  • Telecomanda BRC1H / BRC1E / BRC4C compatibila
  • Telecomanda wireless inclusa
  • Filtre lavabile cu acces facil
  • Bus P1/P2 pentru control
  • Senzori multipli (temperatura, presiune)
  • Optional drenaj cu pompa interna
  • Compatibil Daikin Cloud + integrare BMS prin DCM601

Aplicatii recomandate

  • Birouri si centre administrative
  • Hoteluri si pensiuni
  • Restaurante si food courts
  • Showroom-uri si retail
  • Locuinte premium cu sistem Daikin VRV

Servicii Torn HVAC pentru acest tip de echipament

  • Verificare compatibilitate cu sistem Daikin VRV
  • Montaj si conexiuni REFNET
  • Configurare adresa P1/P2
  • Punere in functiune
  • Mentenanta inclusa in contract VRV

Specificatii tehnice

Capacitate racire5800 BTU
Capacitate incalzire6483 BTU
Capacitate racire (kW)1.7 kW
Capacitate incalzire (kW)1.9 kW
AlimentareMonofazat
Tensiune alimentare230 V AC
Tip unitate UISplit de perete
FunctiiAutodiagnoza, Dezumidificare, Incalzire, Racire, Ventilatie
CuloareAlb
FiltruAnti-alergeni, Anti-bacterian, Anti-praf, Deodorizant
Debit aer racire (m3/min)7.0 / 8.4 m³/min
Nivel zgomot UI (dB)28.5 / 32 dBa
Suprafata montarePerete
Latime UI (mm)290 mm
Inaltime UI (mm)266 mm
Greutate UI (kg)12 Kg
Conexiune lichid6.35 mm (1/4″)
Conexiune gaz12.7 mm (1/2″)
Garantie36 luni

Intrebari frecvente

Cu ce sistem e compatibila?

Cu sistemele Daikin VRV (toate generatiile, inclusiv VRV 5 R32). Prin REFNET sau header.

Ce telecomenzi suporta?

BRC1H (touch wired), BRC1E (LCD wired), Madoka (designer wired), BRC4C (wireless).

Pot combina UI Daikin de capacitati diferite?

Da, sistemul VRV permite mix pe acelasi sistem. Capacitate totala UI maxim 130% din UE.

Cat de silentioasa este?

Tipic 25-45 dB(A) – depinde de model si turatia ventilatorului. Modul NIGHT pentru zone rezidentiale.

Cum se monteaza?

Suspendare in tavan fals / suspendat de plafon / la perete / pe pardoseala – in functie de tip.

Cum se face mentenanta?

Curatare filtre (3 luni), verificare drenaj (anual), control conexiuni REFNET (anual).

Instalare profesionala Torn HVAC

Echipa Torn HVAC ofera servicii complete pentru sisteme HVAC profesionale: consultanta tehnica, dimensionare, instalare, punere in functiune si contracte de mentenanta. Solicitati o oferta personalizata cu detalii despre cladire, suprafata si destinatia spatiilor.

Contact

Informații suplimentare

Capacitate incalzire

6483 BTU

Capacitate racire (kW)

1.7 kW

Capacitate incalzire (kW)

1.9 kW

Alimentare

Monofazat

Tensiune alimentare

230 V AC

Tip unitate UI

Split de perete

Functii

Autodiagnoza, Dezumidificare, Incalzire, Racire, Ventilatie

Culoare

Alb

Filtru

Anti-alergeni, Anti-bacterian, Anti-praf, Deodorizant

Debit aer racire (m3/min)

7.0 / 8.4 m³/min

Nivel zgomot UI (dB)

28.5 / 32 dBa

Suprafata montare

Perete

Latime UI (mm)

290 mm

Inaltime UI (mm)

266 mm

Greutate UI (kg)

12 Kg

Conexiune lichid

6.35 mm (1/4")

Conexiune gaz

12.7 mm (1/2")

Garantie

36 luni persoane fizice / 24 luni persoane juridice

capacitate

5800 BTU

Producator

Daikin

Documentatie tehnica

Recenzii

Nu există recenzii până acum.

Fii primul care scrii o recenzie pentru „Daikin Unitate interioara VRV tip split FXAQ15A”

Compara cu produse similare

Produsul curent Cover Daikin Unitate interioara VRV tip split FXAQ A 1 Daikin Unitate interioara VRV tip split FXAQ15A Cover Daikin Unitate interioara VRV tip duct FXSQ A 1 Daikin Unitate interioara VRV tip duct cu ESP mediu FXSQ15A Cover Daikin Unitate interioara VRV tip duct FXDQ A3 1 Daikin Unitate interioara VRV tip duct de dimensiuni reduse FXDQ15A3 Cover Daikin Unitate interioara VRV tip caseta FXZQ A 1 Daikin Unitate interioara VRV tip caseta perfect plata FXZQ15A
PretCere ofertaCere ofertaCere ofertaCere oferta
Capacitate racire1.7 kW1.7 kW1.7 kW1,9 kW
Capacitate incalzire1.9 kW1.9 kW1.9 kW1,7 kW
Debit aer7.0 / 8.4 m³/min6.5 / 7.5 / 8.7 m³/min6.7 / 7.0 / 7.5 m³/min6.5 / 7.0 / 8.5 m³/min
Nivel zgomot28.5 / 32 dBa25 / 28 / 29.5 dB27 / 31 / 32 dB25.5 / 28.0 / 31.5 dB
Tip unitateSplit de pereteDuctDuctCASETA
Alimentare230 V AC230 V AC230 V AC230 V AC
ProducatorDaikinDaikinDaikinDaikin
Garantie36 luni persoane fizice / 24 luni persoane juridice36 luni persoane fizice / 24 luni persoane juridice36 luni persoane fizice / 24 luni persoane juridice36 luni persoane fizice / 24 luni persoane juridice
Produsul curent Vezi produsul Vezi produsul Vezi produsul
tbi bank loading
va rugam asteptati
X
Buna ziua! Cu ce va putem ajuta in alegerea solutiei de climatizare potrivite?
Cere oferta Suna acum