Reduceri! -2%

Mitsubishi Electric VRF City Multi Linia Y Next Stage PUHY-P200YNW

Sistem VRF/VRV Mitsubishi Electric cu capacitate 20 kW, recomandat pentru cladiri comerciale cu zone multiple de control.

SKU: 5557-1
  • Livrare in toata Romania2-5 zile lucratoare, transport asigurat
  • Garantie certificata producatorPentru piesele de schimb in perioada valabilitatii
  • Consultanta tehnica gratuitaRaspundem la orice intrebare tehnica
  • Montaj profesional disponibilTehnicieni autorizati in toata tara
Ai intrebari sau vrei sa faci o comanda?
Suna pentru consiliere gratuita si te ajutam sa alegi solutia potrivita.
Luni-Vineri, 09:00-17:30

Descriere

Mitsubishi Electric PUHY-P200YNW – Sistem VRF Mitsubishi Electric (unitate exterioara)

PUHY-P200YNW marca Mitsubishi Electric este o unitate exterioara de sistem VRF Mitsubishi Electric City Multi destinata cladirilor multi-zone – birouri, hoteluri, mall-uri, spitale. Capacitatea de 20 kW se preteaza pentru spatiile dimensionate corespunzator. Modelul este destinat aplicatiilor profesionale – cladiri comerciale, hale industriale, spatii tehnice – cu cerinte ridicate de fiabilitate, eficienta energetica si integrare in sistemul BMS al cladirii. Echipa Torn HVAC ofera consultanta tehnica pentru selectia configuratiei optime, montaj, punere in functiune si contracte de mentenanta.

De ce sa alegi acest model

20 kW

Capacitate

Capacitatea de racire / incalzire pentru aceasta configuratie.

Mitsubishi

Lider VRF profesional

Tehnologie Mitsubishi Electric – flagship in solutiile VRF comerciale si rezidentiale premium.

Scalabil

Capacitate modulara

Sistem City Multi cu capacitate de la 12 kW la 600+ kW prin asocierea modulelor.

R32

Refrigerant cu GWP redus

Modelele actuale folosesc R32 cu GWP redus, conformitate UE F-Gas.

BMS

Integrare nativa

M-Net + Modbus / BACnet / LonWorks pe controllere AE-200 / EW-50.

Recuperare

R2-Series 3-tevi optional

Recuperare caldura simultana racire+incalzire – eficienta superioara pe cladiri mixte.

Caracteristici tehnice principale

  • Sistem City Multi cu pana la 50 UI
  • Compresoare cu inverter Mitsubishi
  • Refrigerant cu GWP redus (R32 / R454B)
  • M-Net standard cu integrare BMS prin AE-200
  • Diagnoza completa prin MELANS portal
  • R2-Series Heat Recovery 3-tevi optional
  • Domeniu larg de functionare (-25 / +52°C)
  • Garantie 36 luni persoane fizice / 24 luni persoane juridice

Aplicatii recomandate

  • Birouri si business parks
  • Hoteluri si rezidential premium
  • Mall-uri si retail
  • Spitale si centre medicale
  • Sedii corporate cu integrare BMS

Servicii Torn HVAC pentru acest tip de echipament

  • Proiect City Multi pe brand Mitsubishi
  • Calcul tevi si M-Net
  • Montaj UE + REFNET + UI
  • Vacuum si presurizare
  • Comisionare AE-200 si integrare BMS

Specificatii tehnice

Capacitate racire (kW)22.4 kW
Capacitate incalzire (kW)22.4 kW/25 kW
SEER6.52
SCOP3.66
AlimentareTrifazica
Greutate UE (kg)274 kg
Temp min racire (C)-5°C
Temp max racire (C)+52°C
Temp min incalzire (C)-30°C
Temp max incalzire (C)+15.5°C

Intrebari frecvente

Pentru ce tip de proiecte se recomanda Mitsubishi City Multi?

Birouri, hoteluri, retail, spatii mixte – oriunde e nevoie de zonare flexibila si capacitate variabila.

Ce capacitate are sistemul?

City Multi acopera intervalul 14-150 kW pe modul UE; modulele se pot asocia pentru capacitati totale 600+ kW.

Care e diferenta Y / R2-Series?

Y-Series: 2-tevi (racire / incalzire pe tot sistemul). R2-Series: 3-tevi cu recuperare de caldura simultana.

Cat de larga e gama UI?

Caseta (4 directii, 1 directie, 2 directii), duct (low static, mid static, high static), perete, pardoseala, plafon, suspended.

Pot integra cu BMS-ul cladirii?

Da. Centralizatoare AE-200, EW-50 cu Modbus, BACnet, LonWorks. Suport pentru integrare cu sisteme Honeywell, Siemens, Schneider.

Cat dureaza punerea in functiune?

Pentru un sistem mediu (1-2 UE, 8-15 UI): 1-2 saptamani. Include vacuum, presurizare, sarjare, comisionare BMS.

Instalare profesionala Torn HVAC

Echipa Torn HVAC ofera servicii complete pentru sisteme HVAC profesionale: consultanta tehnica, dimensionare, instalare, punere in functiune si contracte de mentenanta. Solicitati o oferta personalizata cu detalii despre cladire, suprafata si destinatia spatiilor.

Contact

Informații suplimentare

functionare-garantata

-20 grade Celsius

capacitate

20 kW

Capacitate racire (kW)

22.4 kW

Capacitate incalzire (kW)

22.4 kW/25 kW

SEER

6.52

SCOP

3.66

Alimentare

Trifazica

Greutate UE (kg)

274 kg

Temp min racire (C)

-5°C

Temp max racire (C)

+52°C

Temp min incalzire (C)

-30°C

Temp max incalzire (C)

+15.5°C

Producator

Mitsubishi Electric

Documentatie tehnica

Recenzii

Nu există recenzii până acum.

Fii primul care scrii o recenzie pentru „Mitsubishi Electric VRF City Multi Linia Y Next Stage PUHY-P200YNW”

Compara cu produse similare

Produsul curent Cover VRF Mitsubishi Electric Linia Y Next Stage PUHY EP Mitsubishi Electric VRF City Multi Linia Y Next Stage PUHY-P200YNW Mitsubishi Electric City Multi VRF Zubadan PUHY HP200.250YNW Mitsubishi Electric City Multi VRF Linia Y Zubadan PUHY-HP200YNW pana la -30°C Mitsubishi Electric PUHY HP Mitsubishi Electric VRF City Multi Linia Y Next Stage PUHY-EP200YNW-A Cover VRF Mitsubishi Electric Linia R2 Next Stage PURY EP 1 Mitsubishi Electric VRF in recuperare City Multi Linia R2 Next Stage PURY-P200YNW-A
PretCere ofertaCere ofertaCere ofertaCere oferta
Capacitate racire22.4 kW22.4 kW22.4 kW22.4 kW
Capacitate incalzire22.4 kW/25 kW22.4 kW/25 kW22.4 kW/25 kW22.4 kW/25 kW
SEER / SCOP6.52 / 3.666.52 / 3.667.764.01
Temperatura de functionare-20 grade Celsius-30 grade Celsius-20 grade Celsius-20 grade Celsius
AlimentareTrifazicaTrifazicaTrifazicaTrifazica
ProducatorMitsubishi ElectricMitsubishi ElectricMitsubishi ElectricMitsubishi Electric
Produsul curent Vezi produsul Vezi produsul Vezi produsul
tbi bank loading
va rugam asteptati
X
Buna ziua! Cu ce va putem ajuta in alegerea solutiei de climatizare potrivite?
Cere oferta Suna acum